Mega-Net – Twój lokalny dostawca Internetu, telewizji i telefonii

O firmie

Mega-Net to nowoczesne przedsięwzięcie tworzone z pasją przez młodych i zdolnych informatyków, specjalistów w dziedzinie sieci szerokopasmowych i nie tylko.

Od ponad 15 lat działamy na rynku lokalnym kładąc nacisk przede wszystkim, na jakość i najlepszą obsługę Klienta. W związku z dynamicznie rozwijającą się technologią bezprzewodowej transmisji danych w ciągu ostatniego roku Mega-Net poczynił duży postęp w rozszerzeniu zasięgu świadczonych usług, a co za tym idzie również w zwiększeniu liczby obsługiwanych Klientów.

Cała nasza infrastruktura sieci bezprzewodowej oparta jest o rozwiązania firmy Ubiquiti Networks oraz Cisco. Wszystkie nasze urządzenia wykorzystują technologię Airmax oraz MIMO i pracują na częstotliwości 5GHz.

Reprezentują nas

 • partner
 • partner
 • partner
 • partner

Wspierają nas

 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner

Korzystamy z rozwiązań

 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner

Takie połączenie pozwala nam osiągać coraz lepsze wyniki pod kątem:

Prędkości

Stabilności

Bezpieczeństwa

Niezawodności

Historia

Firma Mega-Net została założona w maju 2003 r. w Opolu. Tak naprawdę jej początki sięgają jednak maja 2001 r. kiedy to „grupka sąsiadów” z ulic: Kośnego, Grunwaldzkiej oraz Matejki „skrzyknęła się” i postanowiła zafundować sobie w mieszkaniach stosunkowo tani, stały dostęp do Internetu. Było to przecież nie tak dawno temu a przez te kilka lat wydarzyło się w sieciach komputerowych oraz dostępie do Internetu tak wiele, zarówno w kwestii prędkości samych łącz, jak i cen. W czasach, o których mowa, prym wiodły jeszcze kawiarenki internetowe, za przebywanie w których płaciło się niemałe pieniądze…

Szybki, stały dostęp do sieci Internet w mieszkaniu był bez zwątpienia luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. W okresie od maja 2001 r. do maja 2003 r. nie prowadziliśmy jeszcze działalności komercyjnej lecz na zasadzie non profit podłączaliśmy nowych użytkowników tylko i wyłącznie z samej pasji krzewienia „nowego” medium. Użytkownicy płacili za dostęp do Internetu firmie, która była naszym pierwszym ISP przez około rok czasu. W związku ze stale rosnącą liczbą odbiorców zaczęły się jednak pojawiać problemy z przepustowością łącza, które provider gwarantował nam w punkcie dostępowym. Nic dziwnego, że łącze zaczęło się najnormalniej w świecie „zapychać”. Na modemie brzegowym były ustawione te same wartości dla 5-ciu i 20-stu użytkowników. W obliczu utraty pożądanej jakości i niezadowolenia ze strony naszych użytkowników postanowiliśmy powziąć radykalne kroki mające na celu zmianę tego stanu rzeczy. W maju 2002 r. przekonaliśmy wszystkich dotychczasowych użytkowników, Klientów firmy dostarczającej nam Internet do zmiany dostawcy.

W związku z niewydolną siecią LAN zainwestowaliśmy niemałe jak na ówczesne realia pieniądze w modernizację sieci Intranet. Na przełomie czerwca i lipca 2002 r. rozpoczęły się prace mające na celu stworzenie nowego, szybszego przyłącza u nowego dostawcy. Pod koniec lipca tegoż roku byliśmy wpięci do zupełnie niezależnego od narodowego operatora węzła, który pozwalał nam osiągać niemalże kosmiczne transfery w porównaniu z całą resztą firm działających na opolskim a nawet krajowym rynku. Mogliśmy sobie pozwolić na dostarczenie Klientowi końcowemu transferu rzędu 10 Mbps w 2 strony po cenie, za którą kupując u kogokolwiek innego dostałby co najwyżej 512 kbps download i 128 kbps upload. Był to bez zwątpienia duży krok do przodu oraz uzyskanie znakomitej relacji ceny do jakości usługi. Z pewnymi zmianami, korzystając z wielu łącz po drodze i zmieniając status prawny firmy udało nam się utrzymać taki stan rzeczy do dnia dzisiejszego.

Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy sobie zadowolenie naszych Klientów bo to przecież dzięki nim istniejemy i dla nich możemy dalej z pasją oraz zaangażowaniem sprzedawać zadowolenie pod postacią najszybszych łącz za nieduże pieniądze. Działaliśmy w mikro skali dostarczając szybki Internet na ulicach: Kośnego, Matejki, Grunwaldzkiej oraz Żeromskiego ale właśnie dzięki temu stawiamy przede wszystkim na jakość oraz zadowolenie naszych odbiorców. Szybka i sprawna pomoc techniczna to jeden z naszych głównych atutów. Dzięki sprawnemu serwisowi, solidności i uczciwości we wszystkim co robimy zyskaliśmy sobie uznanie abonentów, które trwa i procentuje do chwili obecnej. Staramy się traktować każdego Klienta indywidualnie optymalizując parametry naszych łącz pod konkretne potrzeby każdego pojedynczego odbiorcy. Mamy nadzieję, że doświadczenia tych przeszło już 10 lat pozwolą nam w jeszcze lepszy sposób realizować zamierzone cele, stale podnosząc jakość świadczonej przez nas dla Państwa usługi, tym razem już na większą skalę.

Naszą misją jest nieograniczone doskonalenie się celem utrzymania najwyższej jakości i zadowolenia naszych Klientów.
Budować i utrzymać bazę stałych, zadowolonych Klientów.
Tworzyć przede wszystkim nową, lepszą, jakość nawet kosztem wolniejszego rozwoju.

Cele istnienia:

 • Dążyć do zaspokajania potrzeb ludzi w zakresie szeroko rozumianej komunikacji poprzez prowadzenie partnerskiego dialogu.
 • Odkrywać potrzeby Klientów przez tworzenie bliskich relacji.
 • Wspólnie budować naszą firmę w taki sposób, aby Pracownicy czuli satysfakcję z zadowolenia naszych Klientów.
 • Być profesjonalnym w każdym działaniu, by zaufanie Klientów było naszą siłą. Wykorzystywać nowe możliwości w zakresie technologii i produktów dla nieograniczonego rozwoju i osiągnięcia pozycji lidera w innowacyjności.
 • Obserwować otoczenie rynkowe i konkurencję, być otwartym na partnerską współpracę.
 • Odważnie poszukiwać nowych możliwości rozwoju w innych obszarach działania.

Nasze nadrzędne wartości:

 • Otwartość na dialog i komunikację, ludzi i rozwiązania.
 • Zaufanie w relacjach wewnętrznych i zewnętrznych.
 • Profesjonalizm w każdym wymiarze działania.
 • Elastyczność w relacjach biznesowych.
 • Wyjście naprzeciw indywidualnym oczekiwaniom Klienta.
 • Partnerstwo, rzetelność, uczciwość, lojalność.
 • Innowacyjność.

Zaświadczenie z
UKE

Pobierz

Nadanie numeru
Regon

Pobierz

Nadanie numeru
NIP

Pobierz

Wpis do ewidencji
(EDG)

Pobierz
Informacje ogólne

Mega-Net przykłada dużą wagę do ochrony Twojej prywatności. Pragniemy zapewnić, że traktujemy Twoje dane ze starannością i uwzględnieniem zobowiązań wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Z niniejszej Polityki dowiesz się w jaki sposób wykorzystujemy informacje o Tobie, będące danymi osobowymi w rozumieniu przepisów Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Znajdziesz tu także informacje o uprawnieniach, które przysługują Ci w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez Mega-Net.

Polityka obowiązuje wszystkich Abonentów Mega-Net oraz jej spółek zależnych, a także wszystkich odwiedzających naszą stronę internetową.

Postanowienia warunków świadczenia poszczególnych usług mogą opisywać w sposób odrębny zasady przetwarzania Twoich danych. Wówczas takie szczegółowe warunki mogą mieć nadrzędny lub uzupełniający charakter względem niniejszej Polityki.

Nasze produkty i usługi mogą zawierać linki do stron internetowych innych spółek i oferowanych przez nie usług. Spółki te mogą mieć własną politykę prywatności, z którą należy się zapoznać.

Wszelkie sformułowania pisane z wielkiej litery mają znaczenie nadane im w Słowniczku, który znajduje się w sekcji IV niniejszej Polityki.

Prosimy o zapoznanie się z treścią niniejszej Polityki oraz z naszymi ogólnymi warunkami umowy, a także z zasadami , które mogą obowiązywać w przypadku korzystania z naszych produktów i usług. Niniejsza Polityka może ulegać zmianom, zatem prosimy regularnie odwiedzać naszą stronę internetową.

Nasze produkty i usługi mogą zawierać linki do stron internetowych innych spółek i oferowanych przez nie usług. Spółki te mogą mieć własną politykę prywatności, z którą należy się zapoznać. Nie ponosimy odpowiedzialności za praktyki dotyczące prywatności ani za produkty i usługi ww. stron trzecich.

I. Twoje dane osobowe i sposób ich wykorzystywania.

W tej sekcji Polityki znajdziesz informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania, zakresie wykorzystania oraz okresie przechowywania Twoich danych przez Mega-Net.

     1. Dostarczanie produktów i świadczenie usług.

Świadczenie usług i dostarczanie produktów przez Mega-Net obejmuje następujące działania po stronie Mega-Net: zarządzanie siecią, zapewnienie wsparcia technicznego, czynności administracyjne związane z zawarciem i realizacją umowy abonenckiej, w tym obsługi Abonentów, także za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, rozpatrywanie reklamacji, fakturowanie, pobieranie opłat, ewentualne dochodzenie wierzytelności, w tym dokonywanie oceny Twojej wiarygodności płatniczej, kontrolę jakości usług, prowadzenie Publicznie dostępnego spisu abonentów, oferowania Ci produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), prowadzenie konkursów związanych z promocją usług i produktów Mega-Net np. za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jakie dane przetwarzamy w związku ze świadczeniem naszych usług lub dostarczaniem produktów?

 • Dane kontaktowe;
 • Informacje o Twoim koncie abonenckim;
 • Dane telewizyjne;
 • Dane telefoniczne;
 • Dane internetowe;
 • Dane pozyskane podczas rozmowy telefonicznej;
 • Dane zebrane w związku z odwiedzaniem przez Ciebie naszych stron i aplikacji internetowych;
 • Dane dot. usługi Poczty Elektronicznej

Do jakich informacji mamy dostęp?
Twoja korespondencja oraz oglądane przez Ciebie treści są objęte tajemnicą telekomunikacyjną. Bez Twojej zgody nie uzyskujemy dostępu do oglądanych programów, treści rozmów telefonicznych lub wiadomości e-mail. Możemy przetwarzać dane transmisyjne, które oznaczają dane przetwarzane dla celów przekazywania komunikatów, w tym realizacji połączeń i dostarczania treści w sieciach telekomunikacyjnych lub naliczania opłat za usługi.

Jak długo przechowujemy Twoje dane?
Twoje dane przechowujemy nie dłużej niż jest to konieczne do realizacji celów, dla których je zgromadzono, chyba że obowiązujące przepisy prawa wymagają od nas ich dłuższego przechowywania. Okresy przechowywania mogą jednak różnić się w zależności od celu przetwarzania. Przykładowo:

 • W celu ustalenia należności za usługi lub dochodzenia ewentualnych roszczeń, przechowujemy Twoje dane przez 12 miesięcy od ich pozyskania, a w przypadku wniesienia reklamacji przez okres niezbędny do rozstrzygnięcia ewentualnego sporu;
 • Dane zebrane w związku z odwiedzaniem przez Ciebie naszej strony przetwarzamy do 12 miesięcy po ich pozyskaniu;
 • Maksymalny okres przechowywania Twoich danych w celach rozliczeniowych wynosi 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku związany ze świadczoną usługą. Wiąże się to z upływem okresu przedawnienia zobowiązań podatkowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Po upływie okresów przechowywania Twoje dane osobowe zostaną usunięte lub zanonimizowane.

Czy udostępniamy Twoje dane?
Na podstawie obowiązujących przepisów dotyczących ochrony danych osobowych możemy udostępniać Twoje dane następującym podmiotom, także tym spoza Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Ekonomicznego:

 • Mega-Net Sp. z o.o.; możemy udostępniać Twoje dane spółkom dominującym, spółkom zależnym i innym spółkom znajdującym się pod wspólną kontrolą; w takim przypadku będziemy wymagali od takich spółek powiązanych przestrzegania postanowień niniejszej Polityki.
 • Podmioty trzecie;w zakresie dozwolonym przez obowiązujące przepisy prawa możemy udostępniać Twoje dane zaufanym podmiotom trzecim w celach związanych ze świadczeniem naszych usług np. biurom rachunkowym, dostawcom usług IT, agentom, agencjom marketingowym, podmiotom prowadzącym działalność pocztową lub kurierską, drukarniom, instytucjom płatniczym, przedsiębiorcom telekomunikacyjnym, z którymi Mega-Net zawarła umowy o współpracy i udostępnianiu sieci. W zakresie dozwolonym przez obowiązujące przepisy prawa możemy także udostępniać Twoje dane biurom informacji gospodarczej oraz instytucjom zajmującym się dochodzeniem należności, w tym przedsiębiorcom zajmującym się windykacją i obrotem wierzytelnościami oraz ich pełnomocnikom.

W takich przypadkach wymagamy od podmiotów trzecich zachowania poufności i bezpieczeństwa informacji oraz wykorzystania ich jedynie do zapewnienia nam danej usługi lub produktu.

Podstawa prawna przetwarzania Twoich danych osobowych:

 • zawarcie i wykonanie umowy abonenckiej: Twoje Dane kontaktowe, których podanie przez Ciebie jest zawsze dobrowolne, ale niezbędne w celu zawarcia i realizacji umowy abonenckiej; Dane telefoniczne, Dane internetowe oraz Dane telewizyjne przetwarzane w celu realizacji połączeń i dostarczania treści w sieciach telekomunikacyjnych lub naliczania opłat za usługi;
 • wyrażona zgoda:  Twoje Dane telewizyjne wykorzystywane na potrzeby funkcji „Polecane”; Twoje Dane kontaktowe przetwarzane w celu oceny Twojej wiarygodności płatniczej, prowadzenia Publicznego spisu abonentów, przesyłania komunikacji marketingowej na adres e-mail lub kontaktów telefonicznych w celach marketingowych;
 • wypełnienie obowiązku prawnego ciążącego na Mega-Net: Twoje Dane telewizyjne, Dane internetowe lub Dane telefoniczne przetwarzane w celu dostarczenia Abonentom wykazu świadczonych usług, rozpatrywania reklamacji;
 • prawnie uzasadnione interesy Mega-Net: Informacje o Twoim koncie abonenckim oraz Dane kontaktowe przetwarzane dla celów marketingu bezpośredniego Mega-Net, naliczania opłat lub Dane internetowe oraz Dane telefoniczne przetwarzane w celu wykrywania i zapobiegania nadużyciom w sieci telekomunikacyjnej.

     2. Do tworzenia Twojego profilu klienta

Twój profil klienta tworzymy w celu poprawy jakości świadczenia usług, jak najlepszego dopasowania obsługi oraz ofert marketingowych do Twoich indywidualnych potrzeb. Umożliwia nam to sprawne zdiagnozowanie ewentualnych przyczyn usterek i awarii oraz oferowanie Ci produktów i usług dostosowanych do Twoich potrzeb, czyli profilowanie.

W jaki sposób tworzymy Twój profil klienta?
Analizujemy Informacje o Twoim koncie abonenckim pod kątem usług, z których korzystasz oraz wszelkie opinie zwrotne otrzymane od Ciebie. Dzięki temu mamy okazję dowiedzieć się, w jaki sposób możemy poprawić Twoją satysfakcję z naszych usług. Podczas odwiedzania naszych stron internetowych wykorzystujemy pliki cookie oraz zbliżone technologie gromadzenia danych o aktywnościach użytkowników.

Jeśli logowałeś się do panelu Klienta Mega-Net, możemy przetwarzać dane o Twoich aktywnościach na naszych stronach www powiązanych z Informacjami o Twoim koncie abonenckim. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce cookies.

Twój profil klienta tworzymy w oparciu o następujące kategorie danych:

 • Dane kontaktowe;
 • Informacje o Twoim koncie abonenckim;
 • Dane telewizyjne;
 • Dane telefoniczne;
 • Dane internetowe;
 • Dane zebrane podczas odwiedzania naszej strony internetowej
 • Dane zebrane podczas rozmowy telefonicznej

Jeśli nie życzysz sobie, abyśmy tworzyli Twój profil klienta w celu marketingu bezpośredniego możesz zgłosić nam swój sprzeciw. Wtedy nie będziemy mogli poinformować Cię o nowej ofercie lepiej dopasowanej do tego, w jaki sposób korzystasz naszych usług (np. o nowym szybszym Internecie). W każdym czasie możesz również zdecydować, czy chcesz otrzymywać od nas komunikację marketingową, wyrażając lub cofając swoją zgodę. Szczegółowe informacje jak wnieść sprzeciw i zarządzać zgodami, znajdziesz w sekcji II Masz kontrolę nad swoimi danymi. Jednocześnie informujemy, że w związku z zawarciem i realizacją umowy abonenckiej, Mega-Net nie stosuje mechanizmów, w tym profilowania, polegających na zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji (np. w oparciu o modele scoringowe, analizy statystyczne, metody oceny ryzyka).

Jak długo przechowujemy Twoje dane?
Jeśli nie otrzymamy od Ciebie odmiennych dyspozycji, usuwamy Twój profil klienta po wygaśnięciu umowy abonenckiej.

Czy udostępniamy Twoje dane?
Twój profil klienta możemy udostępniać wyłącznie Mega-Net Sp. z o.o.

Nie sprzedajemy Twoich danych żadnym podmiotom trzecim.

Podstawa prawna przetwarzania ww. danych osobowych:
Prawnie uzasadnione interesy Mega-Net.

     3. Dla celów analitycznych

Łączymy Twoje dane z informacjami o innych abonentach na potrzeby sporządzania analiz i raportów, dzięki którym możemy optymalizować nasze usługi. Takie informacje pozwalają nam na przykład na lepsze dopasowanie oferowanych usług do potrzeb abonentów, planowanie przepustowości naszej sieci, podejmowanie decyzji dotyczących rozwoju naszej oferty programowej oraz stałe usprawnianie procesów obsługowych.

Jakie dane wykorzystujemy do sporządzania raportów zbiorczych?
Dane o Twoim koncie abonenckim, Dane telewizyjne, Dane internetowe, Dane telefoniczne, Dane pochodzące z naszych stron internetowych.

Jak długo przechowujemy Twoje dane?
Dla celów statystycznych Twoje dane przetwarzamy przez okres obowiązywania umowy abonenckiej.

Do jakich danych mamy dostęp?
Przetwarzany Twoje dane, które pozyskaliśmy w ramach świadczenia usług. Na przykład, jeśli wyraziłeś zgodę na wykorzystywanie przez nas Danych telewizyjnych na potrzeby funkcji „Polecane”, możemy również analizować takie dane w celach statystycznych. Jednakże, jeśli zdecydujesz, że nie chcesz korzystać z funkcji Polecane, nie będziemy wykorzystywać Twoich danych, chyba że zostaną one zanonimizowane.

Czy udostępniamy Twoje dane?
Możemy udostępniać dane statystyczne podmiotom trzecim, ale każdorazowo w formie zagregowanej, a więc bez możliwości identyfikacji Twoich danych.

Podstawa prawna przetwarzania ww. danych osobowych:
Prawnie uzasadnione interesy Mega-Net.

      4. W celu realizacji naszych obowiązków ustawowych.

Możemy być prawnie zobowiązani do udostępnienia Twoich danych osobowych, w tym danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną, na żądanie uprawnionych służb i organów, a także sądom i prokuratorowi. Dane te mogą zostać udostępnione bez Twojej wiedzy oraz zgody, na podstawie obowiązujących przepisów prawa. W takich przypadkach Mega-Net zawsze weryfikuje legalność żądania służb i organów dotyczących udostępnienia Twoich danych.

Jakie dane musimy przechowywać?
Zgodnie z przepisami ustawy Prawo telekomunikacyjne jesteśmy zobowiązani zatrzymywać i przechowywać Twoje Dane telefoniczne, Dane internetowe, Dane dotyczące korzystania z poczty elektronicznej niezbędne do:

ustalenia zakończenia sieci, telekomunikacyjnego urządzenia końcowego, użytkownika końcowego:

 • inicjującego połączenie,
 • do którego kierowane jest połączenie;

określenia:

 • daty i godziny połączenia oraz czasu jego trwania,
 • rodzaju połączenia,
 • lokalizacji telekomunikacyjnego urządzenia końcowego.
II. Masz kontrolę nad swoimi danymi

Zgodnie z przepisami Ogólnego Rozporządzenia dotyczącego Ochrony Danych Osobowych oraz ustawy Prawo telekomunikacyjne przysługuje Ci:

prawo do wyrażenia oraz cofnięcia zgód na:

 • przetwarzanie Twoich danych kontaktowych, tj. adresu e-mail, numeru telefonu w celu otrzymywania komunikacji marketingowej drogą elektroniczną na adres e-mail, numer sms, w drodze połączenia telefonicznego lub za pośrednictwem automatycznych urządzeń wywołujących;
 • przetwarzanie Twoich Danych kontaktowych. tj. adresu e-mail w celu przesyłania przez Mega-Net rachunków w formie elektronicznej;
 • przetwarzanie Twoich Danych kontaktowych tj. adresu e-mail lub numeru telefonu w celu przesyłania zawiadomień lub potwierdzeń dotyczących zmiany warunków Umowy Abonenckiej w formie elektronicznej;
 • włączenie Twoich Danych kontaktowych do Publicznych spisów abonentów;

możesz wyrazić albo cofnąć zgodę, przez telefon, za pośrednictwem korespondencji e-mail lub listownej lub w panelu Klienta

prawo do wniesienia:

 • sprzeciwu w zakresie przetwarzania Twoich danych w celu marketingu bezpośredniego, w tym tworzenia Twojego profilu klienta;
 • sprzeciwu na tworzenie Twojego profilu klienta w celu marketingu bezpośredniego (wówczas nie będziemy mogli wykorzystywać Twoich danych na potrzeby budowy Twojego profilu klienta w celu marketingu bezpośredniego, ale będziemy mogli przesyłać Ci oferty marketingowe);
 • uzasadnionego sprzeciwu dotyczącego przetwarzania Twoich danych osobowych w ramach prawnie uzasadnionych interesów Mega-Net, z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją;

prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych podlegających przetwarzaniu, także w formie elektronicznej;

prawo do sprostowania (poprawienia) Twoich danych osobowych, jeśli Twoje dane znajdujące się w naszym posiadaniu są niedokładne lub niekompletne;

prawo do usunięcia Twoich danych, jeśli Twoje dane nie są już niezbędne do celów, w których zostały zebrane, a Mega-Net nie ma podstaw do ich przetwarzania, np. na podstawie Twojej zgody albo realizacji obowiązku prawnego;

prawo do przenoszenia danych udostępnionych nam przez Ciebie w formacie do odczytu maszynowego, np. gdybyś chciał udostępnić je innemu dostawcy usług;

prawo ograniczenia przetwarzania Twoich danych w następujących przypadkach (przy składaniu wniosku należy wskazać jeden z poniższych przypadków):

 • jeśli masz zastrzeżenia co do prawidłowości Twoich danych;
 • jeśli uważasz, że nie powinniśmy przetwarzać Twoich danych, ale jednocześnie nie chcesz, abyśmy je usunęli;
 • jeśli takie dane osobowe nie są już nam potrzebne, natomiast Ty potrzebujesz ich w związku z dochodzeniem roszczeń;
 • jeśli wyraziłeś sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych, a naszym obowiązkiem jest sprawdzenie, czy powinniśmy je dalej przetwarzać.

Ze swoich uprawnień możesz skorzystać poprzez złożenie odpowiedniej dyspozycji za pośrednictwem poczty tradycyjnej, elektronicznej iodo@meganet.opole.pl lub dzwoniąc do nas.

Mega-Net w terminie miesiąca od otrzymania dyspozycji – udzieli Ci informacji o działaniach podjętych w związku z Twoim żądaniem. W razie potrzeby termin realizacji Twojego żądania może zostać przedłużony o kolejne dwa miesiące z uwagi na skomplikowany charakter żądania lub liczbę zgłoszonych żądań.

W celu realizacji Twojego żądania, jesteśmy uprawnieni do weryfikacji Twojej tożsamości, aby Twoje dane nie trafiły do nieuprawnionej osoby.

Jeżeli Twoje żądanie okazałoby się ewidentnie nieuzasadnione lub nadmierne, w szczególności ze względu na swój nagminny charakter, Mega-Net może zażądać uzasadnionej opłaty za realizację wniosku albo odmówić podjęcia działań w związku z żądaniem.

III. Przydatne dane kontaktowe

Administrator danych osobowych. 
administratorem Twoich danych osobowych jest Mega-Net Dominik Drożdż z siedzibą w Opolu (45-056), przy ul. Augustyna Kośnego 23 lok. 1 NIP 7542586017 REGON 532391425

Inspektor Ochrony Danych Osobowych.
możesz skierować dowolne pytania, uwagi lub wnioski dotyczące Twoich danych osobowych do naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych: adres e-mail: iodo@meganet.opole.pl 

W celu realizacji Twoich uprawnień, wyrażenia albo cofnięcia zgód oraz wnoszenia sprzeciwów, zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość pod adres:
adres e-mai: iodo@meganet.opole.pl

Poczta tradycyjna: (adres tylko od korespondencji) ul. A. Kośnego 23 lok.1, 45-056 Opole, numer telefonu: +48 509 145 323 lub +48 790 333 128 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora) Organ nadzoru ochrony danych osobowych.

Jeśli nie jesteś zadowolony z udzielonej przez nas odpowiedzi, możesz złożyć skargę do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (w przyszłości Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

IV. Słowniczek

Abonent Mega-Net: 
osoba fizyczna będąca stroną umowy o świadczenie usług zawartej z Mega-Net albo jej spółkami zależnymi.

Dane kontaktowe:
informacje podawane przez Ciebie przy zawarciu umowy abonenckiej, np. Twoje imię i nazwisko, nazwa, numer PESEL lub seria i numer dowodu osobistego lub paszportu, NIP, adres korespondencyjny, adres miejsca świadczenia usług, numer telefonu, adres e-mail, data urodzenia.

Informacje o Twoim koncie abonenckim:
informacje gromadzone i przetwarzane w trakcie trwania umowy abonenckiej, obejmujące w szczególności numer identyfikacyjny Abonenta, sposób płatności, numer rachunku bankowego, informacje o świadczonych usługach, segment klienta, produkty i usługi zakupione za pośrednictwem któregokolwiek z naszych kanałów sprzedażowych, a także szczegóły transakcji, informacje o Twojej wiarygodności płatniczej (uzyskane w biurze informacji gospodarczej); do kategorii tej należą również dane dotyczące Obsługi Klienta: zgłoszenia o udzielenie wsparcia technicznego i dane wymagane do rozwiązania problemów będących ich przedmiotem; godzina i czas trwania rozmowy - zgłoszenia telefonicznego oraz zastosowane rozwiązanie; możemy również nagrywać Twoje połączenia telefoniczne z biurem obsługi oraz rejestrować zapisy rozmów w ramach chatu lub na profilu Mega-Net na portalu Facebook.

Dane telefoniczne:
dane przetwarzane na potrzeby świadczenia usług telefonii stacjonarnej i komórkowej, w tym dane o numerach użytkowników wywoływanego i wywołującego, imiona i nazwiska jeśli je udostępnili, rodzaj i czas połączenia, data i godzina połączenia lub nieudanego połączenia, dane lokalizacyjne urządzenia inicjującego oraz do którego wykonywane jest połączenie, dane techniczne o urządzeniach (numery MSISDN, numery IMSI, numery IMEI lub ESN), daty i godziny pierwszego zalogowania mobilnych urządzeń końcowych do ruchomej publicznej sieci telefonicznej, ilość wykonanych połączeń, dane o ilości wysyłanych i pobieranych danych.

Dane internetowe:
imię i nazwisko albo nazwa oraz adres Abonenta, dane transmisyjne niezbędne do świadczenia usługi, w tym adres IP/MAC, data i czas korzystania z adresu IP, informacje o pakiecie internetowym, dane o ilości wysyłanych i pobieranych danych numer wykorzystanego portu sieciowego.

Dane telewizyjne:
czas i długość oglądania programów telewizyjnych lub Video na Żądanie (VoD), ilość odtworzeń programów VOD,  informacja o korzystaniu z funkcji dekodera (np. pozycje przeglądane VOD w Menu dekodera, korzystanie z funkcji Replay TV), jakość połączenia, model i numer serwisowy dekodera, używana wersja oprogramowania, zawartość pakietu usług.

Dane dotyczące korzystania z poczty elektronicznej:
jeśli korzystasz z naszego konta e-mail, przetwarzamy dane transmisyjne niezbędne do świadczenia usługi poczty elektronicznej, w tym informacje o adresach e-mail nadawcy i odbiorcy, adres IP podmiotu inicjującego oraz data i godzina przesłania i odbioru komunikatu, sposoby połączenia internetowego.

Polityka:
niniejsza polityka prywatności.

Mega-Net:
Mega-Net Dominik Drożdż z siedzibą w Opolu (45-056), przy ul. Augustyna Kośnego 23 lok. 1 (adres tylko do korespondencji) NIP 7542586017 REGON 532391425

Publiczny spis abonentów:
Twoje imię i nazwisko, miejscowość, ulica i numer telefonu zostaną przez nas opublikowane w przypadku, gdy wyraziłeś zgodę na włączenie Twoich danych do publicznych spisów abonentów.

Dane zebrane podczas odwiedzania stron internetowych Mega-Net:
odwiedzane miejsca oraz aktywność użytkowników w witrynach internetowych zarządzanych przez Mega-Net, w tym godzina i czas trwania sesji, atrybuty kampanii marketingowych, adres URL strony, na której znajdowało się łącze, które odesłało użytkownika do witryny internetowej w domenie meganet.opole.pl; szczegóły transakcji oraz informacje techniczne o urządzeniu (adres IP/MAC, system operacyjny i typ przeglądarki, prędkość połączenia internetowego oraz ustawienia wyświetlania); informacje o lokalizacji urządzenia przenośnego lub przeglądarki internetowej użytkownika; informacje przekazywane przez użytkownika w witrynie internetowej, aplikacji lub podczas interakcji ze stronami serwisu społecznościowego zarządzanymi przez Mega-Net, takie jak informacje podawane w formularzach rejestracyjnych.

Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych:
rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz. UE L 119, s. 1).

V. Aktualizacje naszej Polityki 

Niniejsza Polityka wchodzi w życie z dniem 25 maja 2018 r. Poprzednią wersję Polityki znajdziesz tutaj.

W związku z potrzebami, jakie mogę wyniknąć z rozwoju oferowanych przez nas usług albo zmian regulacyjnych, uprawnieni jesteśmy do zmiany Polityki.

Nowa wersja Polityki publikowana będzie na naszej stronie internetowej. Dodatkowo poinformujemy Ciebie o wszelkich zmianach, które mogą mieć wpływ na korzystanie z usług.

Jak chronimy Dane osobowe?

Dokładamy wszelkich starań, aby chronić Państwa prywatność i podjęliśmy stosowne kroki na drodze do jej ochrony. Wyznaczyliśmy osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo naszej sieci, infrastruktury oraz systemów informacyjnych. Wdrożyliśmy rozwiązania chroniące Dane osobowe, które obejmują zabezpieczenia techniczne oraz odpowiednie zasady, w zależności od oferowanej lub świadczonej klientowi usługi. Rozwiązania te mogą obejmować między innymi hasła dostępu, szyfrowanie, ochronę antywirusową, zapory sieciowe, wykrywanie włamań i nieprawidłowości oraz kontrolę dostępu naszych pracowników.

Jak długo przechowujemy Dane osobowe?

Przechowujemy Dane osobowe nie dłużej niż jest to konieczne, aby zrealizować cele, dla których te Dane osobowe zgromadzono, chyba, że obowiązujące przepisy wymagają ich dłuższego przechowywania.

Jak aktywować i rezygnować?

Po uzyskaniu Państwa wcześniejszej zgody możemy się z Państwem kontaktować w sprawie usług, które mogą Państwa zainteresować. Jeżeli nie chcą Państwo otrzymywać od nas bezpośrednich informacji marketingowych, mogą Państwo zrezygnować z tej usługi na przykład poprzez email, SMS, telefon, list albo kontaktując się z Działem Obsługi Klienta. Z Działem Obsługi Klienta można skontaktować się poprzez zakładkę „Kontakt” na naszej stronie internetowej.

Co z plikami cookie?

Pliki cookie to niewielkie informacje tekstowe przechowywane przez przeglądarkę internetową, które gromadzą dane takie jak rodzaj przeglądarki, system operacyjny, odwiedzone strony internetowe, godziny odwiedzin, oglądane treści, oglądane reklamy oraz inne informacje o strumieniu danych. Wykorzystujemy pliki cookie, aby dopasować nasze strony internetowe do Państwa indywidualnych potrzeb, świadczyć lepsze, bardziej spersonalizowane usługi. Pliki cookie pozwalają nam także monitorować ruch na naszych stronach internetowych, w tym odwiedzane podstrony, liczbę odwiedzających oraz ścieżki ruchu. Korzystamy z usług partnerów handlowych do prezentowania naszych reklam albo innych treści na naszej stronie internetowej albo innych stronach, które wyświetlają reklamy Mega-Net. Partnerzy wykorzystują pliki cookie, znaczniki nawigacyjne oraz podobne technologie na Państwa komputerze, telefonie albo innym urządzeniu, aby prezentować reklamy lub treści dopasowane do Państwa indywidualnych zainteresowań, zgodnie z profilem zbudowanym w trakcie przeglądania niniejszej strony albo innych odwiedzanych stron. Korzystanie z plików cookie, znaczników nawigacyjnych oraz podobnych technologii przez naszych partnerów podlega ich własnej polityce prywatności, a nie Polityce prywatności Mega-Net. Obsługę plików cookie na swoim komputerze, telefonie komórkowym albo innym urządzeniu można włączyć lub wyłączyć. Większość przeglądarek internetowych umożliwia akceptowanie lub blokowanie konkretnych plików cookie lub ich rodzajów, a także blokowanie lub usuwanie wszystkich plików cookie. Zależy to od danej przeglądarki internetowej. Aby skorzystać z tej funkcji, należy zapoznać się z instrukcją obsługi danej przeglądarki internetowej. Należy jednak pamiętać, że ograniczenie lub blokowanie plików cookie może mieć negatywny wpływ na korzystanie z wielu stron internetowych.

Jakie są Państwa prawa?

Mają Państwo prawo do usunięcia lub aktualizacji niepełnych, niepoprawnych, niewłaściwych i nieaktualnych Danych osobowych. Jeżeli uważają Państwo, że dotyczące Państwa informacje, które posiadamy są niepełne, niepoprawne, niewłaściwe lub nieaktualne, prosimy nas o tym powiadomić, a my wprowadzimy niezbędne poprawki lub usuniemy nieprawidłowe informacje w okresie przewidzianym przez obowiązujące przepisy.

 • Mają Państwo prawo do informacji, jakie dotyczące Państwa Dane osobowe zgromadziliśmy.
 • Mają Państwo także prawo zażądać od nas, abyśmy zaprzestali przetwarzania Państwa Danych osobowych dla celów marketingu bezpośredniego. Jeżeli nie chcą Państwo otrzymywać od nas bezpośrednich informacji marketingowych lub telefonów z ofertami, prosimy skontaktować się z Działem Obsługi Klienta. Z Działem Obsługi Klienta można się skontaktować poprzez zakładkę „Kontakt” na naszej stronie internetowej. Należy pamiętać, że w przypadku rezygnacji lub zażądania od nas zaprzestania przetwarzania Państwa Danych osobowych, może się zdarzyć, że nie będziemy mogli dalej świadczyć Państwu usług.
Jak można się z nami skontaktować odnośnie niniejszej Polityki?

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek uwagi lub pytania dotyczące niniejszej Polityki albo chcą Państwo uzyskać wgląd w zgromadzone przez nas Dane osobowe, prosimy skontaktować się ze Specjalistą ds. Prywatności pod adresem privacy@meganet.opole.pl

Opole, 29 kwietnia 2013 r.