O firmie

Mega-Net to nowoczesne przedsięwzięcie tworzone z pasją przez młodych i zdolnych informatyków, specjalistów w dziedzinie sieci szerokopasmowych i nie tylko.

Od ponad 15 lat działamy na rynku lokalnym kładąc nacisk przede wszystkim, na jakość i najlepszą obsługę Klienta. W związku z dynamicznie rozwijającą się technologią bezprzewodowej transmisji danych w ciągu ostatniego roku Mega-Net poczynił duży postęp w rozszerzeniu zasięgu świadczonych usług, a co za tym idzie również w zwiększeniu liczby obsługiwanych Klientów.

Cała nasza infrastruktura sieci bezprzewodowej oparta jest o rozwiązania firmy Ubiquiti Networks oraz Cisco. Wszystkie nasze urządzenia wykorzystują technologię Airmax oraz MIMO i pracują na częstotliwości 5GHz.

Reprezentują nas

 • partner
 • partner
 • partner
 • partner

Wspierają nas

 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner

Korzystamy z rozwiązań

 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner
 • partner

Takie połączenie pozwala nam osiągać coraz lepsze wyniki pod kątem:

Prędkości

Stabilności

Bezpieczeństwa

Niezawodności

Historia

Firma Mega-Net została założona w maju 2003 r. w Opolu. Tak naprawdę jej początki sięgają jednak maja 2001 r. kiedy to „grupka sąsiadów” z ulic: Kośnego, Grunwaldzkiej oraz Matejki „skrzyknęła się” i postanowiła zafundować sobie w mieszkaniach stosunkowo tani, stały dostęp do Internetu. Było to przecież nie tak dawno temu a przez te kilka lat wydarzyło się w sieciach komputerowych oraz dostępie do Internetu tak wiele, zarówno w kwestii prędkości samych łącz, jak i cen. W czasach, o których mowa, prym wiodły jeszcze kawiarenki internetowe, za przebywanie w których płaciło się niemałe pieniądze…

Szybki, stały dostęp do sieci Internet w mieszkaniu był bez zwątpienia luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. W okresie od maja 2001 r. do maja 2003 r. nie prowadziliśmy jeszcze działalności komercyjnej lecz na zasadzie non profit podłączaliśmy nowych użytkowników tylko i wyłącznie z samej pasji krzewienia „nowego” medium. Użytkownicy płacili za dostęp do Internetu firmie, która była naszym pierwszym ISP przez około rok czasu. W związku ze stale rosnącą liczbą odbiorców zaczęły się jednak pojawiać problemy z przepustowością łącza, które provider gwarantował nam w punkcie dostępowym. Nic dziwnego, że łącze zaczęło się najnormalniej w świecie „zapychać”. Na modemie brzegowym były ustawione te same wartości dla 5-ciu i 20-stu użytkowników. W obliczu utraty pożądanej jakości i niezadowolenia ze strony naszych użytkowników postanowiliśmy powziąć radykalne kroki mające na celu zmianę tego stanu rzeczy. W maju 2002 r. przekonaliśmy wszystkich dotychczasowych użytkowników, Klientów firmy dostarczającej nam Internet do zmiany dostawcy.

W związku z niewydolną siecią LAN zainwestowaliśmy niemałe jak na ówczesne realia pieniądze w modernizację sieci Intranet. Na przełomie czerwca i lipca 2002 r. rozpoczęły się prace mające na celu stworzenie nowego, szybszego przyłącza u nowego dostawcy. Pod koniec lipca tegoż roku byliśmy wpięci do zupełnie niezależnego od narodowego operatora węzła, który pozwalał nam osiągać niemalże kosmiczne transfery w porównaniu z całą resztą firm działających na opolskim a nawet krajowym rynku. Mogliśmy sobie pozwolić na dostarczenie Klientowi końcowemu transferu rzędu 10 Mbps w 2 strony po cenie, za którą kupując u kogokolwiek innego dostałby co najwyżej 512 kbps download i 128 kbps upload. Był to bez zwątpienia duży krok do przodu oraz uzyskanie znakomitej relacji ceny do jakości usługi. Z pewnymi zmianami, korzystając z wielu łącz po drodze i zmieniając status prawny firmy udało nam się utrzymać taki stan rzeczy do dnia dzisiejszego.

Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy sobie zadowolenie naszych Klientów bo to przecież dzięki nim istniejemy i dla nich możemy dalej z pasją oraz zaangażowaniem sprzedawać zadowolenie pod postacią najszybszych łącz za nieduże pieniądze. Działaliśmy w mikro skali dostarczając szybki Internet na ulicach: Kośnego, Matejki, Grunwaldzkiej oraz Żeromskiego ale właśnie dzięki temu stawiamy przede wszystkim na jakość oraz zadowolenie naszych odbiorców. Szybka i sprawna pomoc techniczna to jeden z naszych głównych atutów. Dzięki sprawnemu serwisowi, solidności i uczciwości we wszystkim co robimy zyskaliśmy sobie uznanie abonentów, które trwa i procentuje do chwili obecnej. Staramy się traktować każdego Klienta indywidualnie optymalizując parametry naszych łącz pod konkretne potrzeby każdego pojedynczego odbiorcy. Mamy nadzieję, że doświadczenia tych przeszło już 10 lat pozwolą nam w jeszcze lepszy sposób realizować zamierzone cele, stale podnosząc jakość świadczonej przez nas dla Państwa usługi, tym razem już na większą skalę.

Naszą misją jest nieograniczone doskonalenie się celem utrzymania najwyższej jakości i zadowolenia naszych Klientów.
Budować i utrzymać bazę stałych, zadowolonych Klientów.
Tworzyć przede wszystkim nową, lepszą, jakość nawet kosztem wolniejszego rozwoju.

Cele istnienia:

 • Dążyć do zaspokajania potrzeb ludzi w zakresie szeroko rozumianej komunikacji poprzez prowadzenie partnerskiego dialogu.
 • Odkrywać potrzeby Klientów przez tworzenie bliskich relacji.
 • Wspólnie budować naszą firmę w taki sposób, aby Pracownicy czuli satysfakcję z zadowolenia naszych Klientów.
 • Być profesjonalnym w każdym działaniu, by zaufanie Klientów było naszą siłą. Wykorzystywać nowe możliwości w zakresie technologii i produktów dla nieograniczonego rozwoju i osiągnięcia pozycji lidera w innowacyjności.
 • Obserwować otoczenie rynkowe i konkurencję, być otwartym na partnerską współpracę.
 • Odważnie poszukiwać nowych możliwości rozwoju w innych obszarach działania.

Nasze nadrzędne wartości:

 • Otwartość na dialog i komunikację, ludzi i rozwiązania.
 • Zaufanie w relacjach wewnętrznych i zewnętrznych.
 • Profesjonalizm w każdym wymiarze działania.
 • Elastyczność w relacjach biznesowych.
 • Wyjście naprzeciw indywidualnym oczekiwaniom Klienta.
 • Partnerstwo, rzetelność, uczciwość, lojalność.
 • Innowacyjność.

Zaświadczenie z
UKE

Pobierz

Nadanie numeru
Regon

Pobierz

Nadanie numeru
NIP

Pobierz

Wpis do ewidencji
(EDG)

Pobierz

Troszczymy się o Państwa prywatność

Firma Mega-Net Dominik Drożdż z siedzibą w Opolu, przy ul. A. Kośnego 23/1, 45-056,  (Mega-Net) przykłada dużą wagę do ochrony Państwa prywatności. Pragniemy zapewnić, że traktujemy Państwa Dane osobowe ze starannością i uwzględnieniem zobowiązań wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących ochrony danych i prywatności. Niniejsza polityka prywatności (zwana dalej „Polityką”) opisuje, w jaki sposób pozyskujemy i przetwarzamy Państwa Dane osobowe, podczas korzystania i dostarczania naszych usług. Niniejsza Polityka określa, w jaki sposób Mega-Net wykorzystuje podawane przez Państwa Dane osobowe, po uprzednim powiadomieniu lub uzyskaniu Państwa zgody, o ile jest to wymagane przez obowiązujące przepisy prawa. Niniejsza Polityka obowiązuje wszystkich klientów firmy Mega-Net. Obowiązuje ona także wszystkich gości odwiedzających nasze strony internetowe, którzy mogą, ale nie muszą, być klientami Mega-Net. Prosimy o zapoznanie się z treścią niniejszej Polityki oraz z naszymi ogólnymi warunkami umowy, a także z zasadami, które mogą obowiązywać w przypadku korzystania z naszych usług. Niniejsza Polityka może ulegać zmianom, zatem prosimy regularnie odwiedzać naszą stronę internetową. Nasze usługi mogą zawierać linki do stron internetowych innych podmiotów i oferowanych przez nie usług. Firmy te mogą mieć własną politykę prywatności, z którą należy się zapoznać. Nie ponosimy odpowiedzialności za praktyki dotyczące prywatności ani za usługi ww. stron trzecich.

Co rozumiemy przez „Dane osobowe”?

Z myślą o zachowaniu wysokich standardów ochrony prywatności stosujemy szeroką interpretację pojęcia Danych osobowych, które definiujemy jako dane, które dotyczą każdej osoby fizycznej, w tym pracownika lub konsumenta, obejmujące między innymi imię, nazwisko, adres, datę urodzenia i historię płatności. W odniesieniu do naszych klientów korzystających z usług internetowych, dane osobowe obejmują także informacje o ruchu, lokalizacji oraz adresach IP.

Jakie Dane osobowe gromadzimy?

Ze względu na charakter naszych usług możemy gromadzić następujące Dane osobowe pod warunkiem powiadomienia lub uzyskania zgody klienta w stosownych przypadkach:

 • Dane kontaktowe, tj. informacje umożliwiające identyfikację i kontakt z klientem. Te informacje obejmują imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres email, nazwę użytkownika i hasło, datę serię oraz numer dokumentu tożsamości, PESEL płeć, szczegóły dostaw, a także inne dane kontaktowe pozyskiwane bezpośrednio od klienta.
 • Informacje o koncie, tj. informacje, które nam Państwo przekazują, aby korzystać z naszych usług, takie jak informacje o koncie bankowym, adres do faktury.
 • Informacje o usługach, tj. informacje niezbędne do świadczenia Państwu naszych usług, na przykład model sprzętu i adres MAC karty Ethernet / routera, wersja oprogramowania, adres IP.
 • Ogólne informacje o użytkowaniu, tj. informacje generowane przez Państwa podczas korzystania z naszych usług, przykładowo korzystania z naszych usług internetowych, odwiedzania naszej strony internetowej.
 • Inne dane osobowe, tj. informacje, które możemy uzyskać zgodnie z obowiązującymi przepisami z ogólnie dostępnych źródeł i agencji.
Do czego wykorzystujemy Dane osobowe?

Gromadzimy informacje o klientach ze względu na charakter naszych usług. Zależy nam, aby nasze usługi były proste, spersonalizowane i niezawodne. Nieustannie szukamy sposobów udoskonalania naszych usług oraz maksymalnego dopasowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb. Dane osobowe gromadzimy w następujących celach (pod warunkiem powiadomienia lub uzyskania zgody klienta w stosownych przypadkach):

 • Aby świadczyć usługi. Wykorzystujemy Dane kontaktowe, Informacje o koncie użytkownika oraz Informacje o usługach, aby kształtować i dostarczać nasze usługi, a także w celach administracyjnych i do zarządzania kontaktem z naszymi użytkownikami. Czynności te obejmują świadczenie usług, wsparcie techniczne, aktualizację sprzętu i oprogramowania, fakturowanie.
 • Aby udoskonalać nasze usługi. Możemy wykorzystywać Ogólne informacje o użytkowaniu do identyfikacji obszarów wymagających udoskonaleń. Możemy także przeprowadzać badania rynkowe, aby ulepszyć nasze obecne usługi, a także opracować nowe zgodnie z potrzebami naszych klientów.
 • Aby prezentować nowe usługi. Możemy się z Państwem kontaktować odnośnie planowanych unowocześnień naszych usług oraz promocji, które mogą Państwa zainteresować.
 • Aby zarządzać naszą wydajnością. Możemy wykorzystywać Dane osobowe do zbierania opinii np. o naszych usługach, pracy naszego Działu Obsługi Klienta oraz wydajności naszych służb konserwatorskich. W zakresie dozwolonym przez obowiązujące przepisy prawa możemy wykorzystywać informacje związane z Państwa użytkowaniem i dostępem do naszych usług w celu zarządzania ruchem, obsługą klienta oraz zapobiegania i wykrywania oszustw. W zakresie dozwolonym przez obowiązujące przepisy prawa możemy także monitorować i nagrywać komunikację z Państwem, w tym korespondencję email oraz rozmowy telefoniczne, aby zapewnić odpowiednią jakość usług oraz zachować informacje o zamówionych usługach.
 • Aby wypełnić nasze zobowiązania prawne. Możemy być prawnie zobowiązani do udostępnienia Danych osobowych na żądanie uprawnionych organów ochrony porządku publicznego. Dane te mogą zostać udostępnione bez Państwa zgody i wiedzy i bez uprzedniego powiadomienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zastrzegamy sobie prawo do zweryfikowania legalności żądania przez organy ochrony porządku publicznego dostępu do Danych Osobowych.
 • Inne zastosowania. W celach badawczych lub innych uzasadnionych celach biznesowych możemy wykorzystywać anonimowe lub zbiorcze informacje do opracowywania raportów i analiz dotyczących rodzajów treści i/lub reklam, które są oglądane lub pomijane.
Komu możemy udostępniać Dane osobowe?

Mega-Net pragnie chronić Dane osobowe. W celu świadczenia naszych usług możemy w stosownych przypadkach udostępniać Dane osobowe, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz pod warunkiem uprzedniego poinformowania lub uzyskaniu zgody klienta, stronom trzecim, w tym stronom trzecim z krajów spoza Unii Europejskiej i Szwajcarii, gdzie przepisy dotyczące ochrony prywatności różnią się od przepisów Unii Europejskiej i Szwajcarii.

 • Pracownicy Mega-Net.

Ograniczamy dostęp do Państwa Danych osobowych, do wybranej grupy upoważnionych pracowników. Pracownicy ci mają dostęp do tych danych w celu należytego wykonania obowiązków i tylko wtedy, gdy jest to niezbędne.

 • Partnerzy handlowi.

Gdy zdecydują się Państwo wziąć udział w ofertach specjalnych albo transakcjach zapewnianych przez naszych Partnerów handlowych, w stosownych przypadkach możemy udostępniać Państwa Dane osobowe takim Partnerom Handlowym.

 • Nabywca naszej spółki.

Jeżeli inny podmiot nabędzie Mega-Net albo nabędzie aktywa Mega-Net, które składają się z albo obejmują Państwa Dane osobowe, podmiot ten stanie się posiadaczem Danych osobowych zgromadzonych przez Mega-Net i przejmie prawa i obowiązki dotyczące Państwa Danych osobowych, zgodne z postanowieniami niniejszej Polityki.

 • Inne strony trzecie.

W zakresie dozwolonym przez obowiązujące przepisy prawa możemy także udostępniać Dane osobowe zaufanym stronom trzecim, jeżeli udostępnienie tych danych jest niezbędne do świadczenia naszych usług (np. obsługi klienta) oraz partnerom zaangażowanym przez Mega-Net w celu zapewnienia nam usług. W takich przypadkach wymagamy od takich stron trzecich zachowania poufności i bezpieczeństwa informacji oraz wykorzystania ich jedynie do zapewnienia nam danej usługi. W zakresie dozwolonym przez obowiązujące przepisy prawa możemy także udostępniać Dane osobowe Np. firmom windykacyjnym. Mogą zaistnieć przypadki, kiedy będziemy prawnie zobowiązani do udostępnienia Danych osobowych organom władzy lub innym stronom trzecim.